Pełny cykl obróbki drewna do produkcji pelletu

Obecnie wielu ekspertów zajmuje się kwestiami związanymi z ochroną środowiska. Na polskim rynku zaczęły pojawiać się urządzenia do produkcji ekologicznych paliw stałych, które są bezpieczniejsze od innych paliw. Ponadto rozwiązany został problem utylizacji odpadów drzewnych. Firmy zajmujące się przetwórstwem drewna mogą teraz generować dodatkowe dochody, instalując kompletny zestaw urządzeń do produkcji pelletu drzewnego.

 

Jakie są etapy cyklu przetwarzania drewna?

Rozdrabnianie gałęzi na zrębki;

Przekształcenie zrębków w wióry; oraz

Suszenie surowca w celu poprawy spalania i przekazywania ciepła; oraz

Pelletowanie surowca na pelety;

Dozowanie i pakowanie.

Firma dostarcza urządzenia do wszystkich etapów przetwarzania drewna. Kompleksy do produkcji pelletu drzewnego mogą być zainstalowane w Państwa zakładzie. Omówmy jednak każdy element wyposażenia indywidualnie.

 

Rozdrabnianie gałęzi na zrębki.

 

Wyobraź sobie, że po obróbce drewna masz resztki gałęzi drzew, kory i łat. Aby uzyskać wysokiej jakości zrębki należy je rozdrobnić, a rębak 600 może w bardzo krótkim czasie przekształcić zrębki w wysokiej jakości zrębki o wymiarach 5-50 mm. Maszyna jest dostępna w trzech różnych wersjach: silnik benzynowy, silnik elektryczny i silnik ciągnika za pośrednictwem WOM. Wybierając tę, która najbardziej Ci odpowiada, możesz przetwarzać gałązki i liście bez konieczności opuszczania podwórka.

 

Zrębki.

 

Zrębki z gałęzi muszą być przetworzone na odpowiednie frakcje, aby wyprodukować wysokiej jakości pellet. Druga technologia polega na przetwarzaniu zrębków na mniejsze frakcje. Młyny młotkowe nie tylko przetwarzają zrębki, ale również doskonale radzą sobie z ziarnem, plewami i wiórami. Ponadto, sita i młotki można szybko wymieniać. Do młyna młotkowego można podłączyć cyklonowy system odciągowy, aby usunąć nadmiar pyłu. Pył z wiórów może być poddany recyklingowi. Przepustowość wynosi ok. 600 kg/h przy rozdrabnianiu trocin i 8 t/h przy rozdrabnianiu ziarna.

 

Suszenie surowca

 

Surowiec ma wysoką wilgotność około 50-60%. Aby wyprodukować wysokiej jakości pellet o wysokim spalaniu i przewodności cieplnej, zawartość wilgoci nie powinna przekraczać 8-12%. Wilgotność można sprawdzić za pomocą wilgotnościomierza, a w celu doprowadzenia wilgotności do idealnego poziomu można zastosować suszarkę pneumatyczną SA-600.

 

 

 

Urządzenie to składa się z rury, przez którą przepuszczane jest gorące powietrze o temperaturze 120-150°C. Wilgoć powierzchniowa odparowuje, a wilgoć wewnętrzna przemieszcza się na powierzchnię. Suszarka zasilana jest z kotła na paliwo stałe lub pellet (za pomocą palników) i ma kompaktowe wymiary.

 

Pelletowanie (granulacja)

 

Po wysuszeniu surowca konieczne jest wyprodukowanie peletów jako paliwa. Jeśli chodzi o produkcję peletów na sprzedaż lub eksport, sam peleciarka nie wystarczy, ponieważ istnieją różne wymagania i normy dotyczące jakości peletów.

 

Dla kompletnego procesu peletowania firma oferuje mini linię peletowania, która jest kompaktowa, energooszczędna, łatwa w obsłudze i konserwacji. W jej skład wchodzi podajnik ślimakowy surowca, który równomiernie podaje trociny do peleciarki, nawilżacz surowca, który dodaje wilgoci potrzebnej do peletowania, peleciarka o wydajności do 450 kg/h, kalibrator-chłodnica, który sortuje i chłodzi pelet według wielkości i utrzymuje jakość oraz system ekstrakcji. W skład systemu wchodzi również system ekstrakcji.

 

Podawanie i pakowanie pelletu

 

Ostatnim etapem cyklu obróbki drewna jest przenośnik, który transportuje gotowy produkt do pakowania w big-bagi lub worki wagowe. Przenośnik TL-1000 to wydajne i wysokowydajne urządzenie.

Urządzenie to pozwala na zautomatyzowanie całego cyklu obróbki drewna, co pozwala na uzyskanie dodatkowych zysków ze sprzedaży wysokiej jakości pelletu drzewnego.

  • Pełny cykl obróbki drewna do produkcji pelletu

Tags Granulator, Peleciarka, Linia do produkcji pellet, Peleciarki, Linia do granulacji paszy, Rozdrabniacz, Suszarnia do trocin, produkcja pelletu, granulacja paszy, rozdrabniacze, linie produkcyjne, granulator do pasz, granulator paszowy, granulator pellet, granulator pelletu, granulator do pelletu, granulator do pellet, linia granulacji, linia do granulacji, linia granulacji paszy, peleciarka słomy, peleciarka do trocin, peleciarka do siana, linia do produkcji pelletu, maszyna do produkcji pelletu, granulator pierścieniowy, peleciarka pierścieniowa, matryca do peleciarki, matryca do granulatora