News
Maszyny przydatne w ekologicznym gospodarstwie rolnym
Prowadzenie ekologicznego gospodarstwa wcale nie musi oznaczać rezygnacji z używania nowoczesnych maszyn rolniczych. Urządzenia takie, jak peleciarka, wagopakowarka czy mieszalnik do paszy sprawiają, że codzienne prace stają się nie tylko prostsze, ale również bardziej przyjazne dla środowiska naturalnego. Widać to szczególnie, kiedy stawiamy na chów oraz hodowlę zwierząt. Odpowiedni sprzęt pozwala między innymi na sprawne przygotowanie wartościowej karmy, a następnie jej odpowiednie przechowywanie. To jednak nie koniec możliwości. Sprawdź, jakie maszyny z powodzeniem można wykorzystać w ekologicznym rolnictwie i co warto o nich wiedzieć.
Wszystko, co musisz wiedzieć o pellecie i jego produkcji
Pellet to niezwykle ekologiczne i ekonomiczne paliwo, które z roku na rok zdobywa coraz większe grono zwolenników. Stanowi przede wszystkim świetną alternatywę dla tradycyjnych źródeł energii, w tym często wykorzystywanego w wielu gospodarstwach węgla oraz gazu. Sama produkcja pelletu to nie tylko nowa jakość, jeżeli chodzi o ogrzewanie budynków, ale także doskonały pomysł na dochodowy biznes. Co zatem trzeba wiedzieć o pellecie? Jakie urządzenia będą nam potrzebne do jego produkcji i spalania? Tego wszystkiego dowiesz się z naszego poniższego wpisu.
Biznesplan. Obliczanie rentowności
Własna produkcja pelletu paliwowego z trocin. Obliczenie rentowności.
Sprzęt do produkcji pelletu wymaga niewielkich nakładów inwestycyjnych, ale przynosi duże zyski. Na fabryce pelletu produkowane jest paliwo alternatywne. Zasoby energetyczne zawsze jest bardzo poszukiwane. Biznes energetyczny zawsze ma większe szanse powodzenia i prosperity. Pellet zdobywa dziś coraz większą popularność jako paliwo alternatywne. Powstaje w wyniku przetwarzania odpadów drzewnych i nie tylko. Popyt na pellet rośnie z każdym dniem. Cena hurtowa 1 tony. pelletu już od 700 zł.
Każdy zakład musi zakupić surowce do produkcji lub przetwarzania. Do produkcji pelletu jako surowca używa się trocin z drewna, słomy, łuski słonecznika itp. Do wyprodukowania wytwórni pelletu jedna tona pelletu paliwowego wymaga do 5 metrów sześciennych trocin. Koszt surowców to 30 zł. za m3 (na warunkach odbioru osobistego)
Produkcja karmy dla zwierząt domowych
Karma dla zwierząt to karma przygotowana specjalnie dla zwierząt takich jak pies czy kot oraz małych zwierząt. Jest to kompletna karma dla zwierząt zawierająca wszystkie witaminy i składniki odżywcze, których potrzebują zwierzęta. Jego główną rolą jest dostarczanie wszystkim gatunkom zwierząt składników odżywczych, które zaspokajają najbardziej podstawowe potrzeby do życia, wzrostu, rozwoju i zdrowia. Ma zalety wszechstronnego odżywiania, wysokiego tempa trawienia i wchłaniania, składu naukowego, standardu jakości, wygodnego karmienia i stosowania oraz może zapobiegać niektórym chorobom.
Błędy podczas pracy z granulatorem
Postanowiliśmy odpowiedzieć na najczęściej zadawane
pytania użytkowników, które pojawiają się podczas pracy z granulatorem.
Jakie błędy można popełnić:
1. Niewłaściwa zawartość wilgoci w surowcach (zbyt wysoka
lub niska wilgotność)
2. Nieprawidłowo dobrana matryca dla określonego rodzaju
surowca
3. Nieprawidłowa regulacja szczeliny między matrycą a
rolkami
4. Nieprawidłowo dobrana moc granulatora do surowców
5. Dobór frakcji surowca
6. Nieprzestrzeganie konserwacji (nie smarowane na czas)
7. Skoki napięcia
8. Popadanie cząstek stałych (zrębek) do części roboczej
Pełny cykl obróbki drewna do produkcji pelletu
Dziś problematyką ekologii zajmuje się wielu specjalistów. Na Polskim rynku zaczęto również wprowadzać urządzenia do produkcji stałego paliwa ekologicznego, które jest bezpieczniejsze niż inne rodzaje. Ponadto rozwiązano kwestię przetwarzania odpadów drzewnych. Przedsiębiorstwa zajmujące się przemysłem drzewnym mogą teraz uzyskać dodatkowy dochód, wprowadzając zestaw urządzeń do produkcji pelletu drzewnego.
A więc na jakie etapy dzieli się cykl obróbki drewna:
- Rozdrabnianie gałęzi na zrębkę;
- Przetwarzanie, rozdrabnianie zrębki drewnianej;
- Suszenie surowców w celu poprawy jakości spalania i wymiany ciepła;
- Granulacja surowców na pellety;
- Dozowanie i pakowanie.
Nasza firma dostarcza sprzęt na każdy etap obróbki drewna. W Twoim przedsiębiorstwie można zainstalować kompleks do produkcji pelletu drzewnego. Ale porozmawiajmy o każdym sprzęcie osobno.
Granulator do pasz: jakie problemy można rozwiązać
Na początek podajemy definicję terminu "Granulator". Granulator - sprzęt, który przekształca surowce sypkie (mieszanki paszowe, trociny, słomę) w granulki. Po konwersji kompozycja nie tylko nie traci swoich użytecznych właściwości, ale wręcz przeciwnie, zyskuje lepsze. Ale o wszystkim więcej.
W jakim celu stworzono Granulator Prasy? W 1930 r. w Stanach Zjednoczonych w jednym z tartaków odkryto, że podczas prasowania trocin drzewa wydzielają lepką substancję zwaną ligniną. Sprasowane trociny i inne odpady przemysłu drzewnego wytwarzały znacznie więcej ciepła podczas spalania, były wygodne do przechowywania. Wtedy pojawił się pomysł stworzenia granulatora prasowego, który zamieni odpady w wydajne biopaliwa, które nie emitują toksycznych i chemicznych pierwiastków do atmosfery. Początkowo pomysł nie był traktowany poważnie ze względu na niskie koszty urządzeń gazowych, ale wraz z upływem lat i zmianami cen gazu, peletów i kotłów na pellety zaczęły rozprzestrzeniać się z prędkością błyskawicy.
Rolnicy zaczęli również zwracać uwagę na Granulatory. Za pomocą tego sprzętu można było stworzyć granulat paszowy, który zwierzę musiało jeść w całości, bez wybierania ulubionych składników, co oznacza uzyskanie wszystkich niezbędnych wartości odżywczych. Po raz kolejny istotną zaletą było przechowywanie i transport takiej mieszanki paszowej, a także możliwość produkcji granulatu nie tylko dla zwierząt, ale także dla drobiu.