Granulator do pasz: jakie problemy można rozwiązać

Na początek przedstawiam definicję pojęcia "peleciarka". Granulator to urządzenie do przetwarzania surowców sypkich (mieszanki paszowe, trociny, słoma) na pelety. Po konwersji kompozycja nie tylko nie traci swoich użytecznych właściwości, wręcz przeciwnie, może stać się lepsza. Jest jednak coś jeszcze ważniejszego.

 

Dlaczego powstała prasa do peletów: w 1930 roku amerykański tartak odkrył, że sprężanie trocin w drewnie uwalnia lepką substancję zwaną ligniną. Sprasowane trociny i inne odpady drewniane generowały więcej ciepła podczas spalania i były łatwiejsze do przechowywania. Doprowadziło to do pomysłu opracowania młyna na pelety, który mógłby przekształcić te odpady w wydajne biopaliwo, które nie uwalniałoby toksycznych substancji chemicznych do atmosfery. Początkowo pomysł nie był traktowany poważnie, ponieważ urządzenia gazowe były tańsze, ale wraz z upływem lat i zmianą cen gazu, pelety i kotły na pelety zaczęły się rozprzestrzeniać w błyskawicznym tempie.

 

Rolnicy również zaczęli zwracać się w stronę pelletników. Urządzenia te umożliwiały produkcję granulatu paszowego, który zwierzęta mogły jeść w całości, bez wybierania ulubionej paszy, dostarczając im tym samym wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Kolejną ważną zaletą była możliwość produkcji granulatu zarówno dla drobiu, jak i zwierząt, co ułatwiało przechowywanie i transport paszy.

 

Przenikanie procesu peletowania: co dzieje się z paszą sypką?

 

Podczas etapu prasowania złożone związki chemiczne są rozkładane na prostsze poprzez zastosowanie wysokich temperatur i wysokiego ciśnienia do materiału sypkiego. Na przykład skrobia jest rozbijana na prostsze cukry, które są lepiej i szybciej trawione. Warto również zauważyć, że mieszanka przechodzi etap dezynfekcji, który niszczy patogeny, które mogą powodować infekcje jelitowe.

 

Mieszanka, która została podana do leja zasypowego, przepływa równomiernie do sekcji prasowania granulatora, czyli na obracającą się matrycę i ruchome walce. Sprasowana mieszanka jest wyrzucana przez dysze (kryzy). Długość peletek regulowana jest przez specjalne noże w granulatorze, natomiast średnica przez różne otwory w matrycy - specjaliści LabEcoTech biorą pod uwagę to, co chcesz produkować i dobierają matrycę według Twoich potrzeb i życzeń.

 

Dlaczego zakup peleciarki jest korzystniejszy niż zakup paszy granulowanej?

 

Po pierwsze, koszty: jeśli kupisz gotową paszę, za każdym razem będziesz przepłacać o co najmniej 100%.

 

Po drugie, nie możesz znać składu paszy granulowanej.

 

Po trzecie, masz możliwość optymalizacji paszy w zależności od swoich potrzeb.

 

Jeśli kupisz peleciarkę, możesz karmić swoje bydło preparatem, który wsypiesz do zbiornika. Masz też pewność co do jakości surowca. Granulatory mają duży popyt na gotowy produkt, więc ich zakup szybko się zwraca.

 

Cechy granulatorów firmy LABECOTECH

 

Nasi specjaliści produkują granulatory, które są idealnie dostosowane do warunków unijnych. Mianowicie niskie zużycie energii, wydajne, uniwersalne i niedrogie. To nie tylko słowa - w naszym asortymencie znajdują się modele o mocy od 1,5 kW do 37 kW i wydajności od 40 kg/h do 500 kg/h. W każdej chwili można też dobrać wyposażenie i wymiary. Są też modele kompaktowe, które mieszczą się na zwykłym stole i można je łatwo transportować. Są też bardziej wydajne granulatory, które można uzupełnić o suszarki, kalibratory, przenośniki i nawilżacze, tworząc mini młyny do produkcji peletów i pasz.

 

Wszechstronność naszych peleciarek polega na możliwości produkcji peletów o średnicy od 2 do 8 mm poprzez wymianę dysz, co umożliwia produkcję pasz dla bydła, trzody, królików i ptaków. Również gospodarstwa akwakultury doceniły zalety granulatu, który nie pozostaje długo w wodzie i zachowuje swoje wartości odżywcze nawet w wilgotnym środowisku.

 

Produkujemy również wałki do peleciarki oraz wszelkie akcesoria. Części zamienne są zawsze przechowywane w magazynie, więc klienci nie muszą się martwić o przestoje. Obudowy i elementy tnące wykonane są ze stali stopowej.

 

Oferujemy możliwość samodzielnego montażu peleciarki: każdą część roboczą można kupić osobno. Do wyboru są również silniki 220 i 380 V, które można wykorzystać w zakładzie produkcyjnym lub w wiejskim domku. Jest to również przydatne, jeśli masz już obudowę i inne elementy robocze, a brakuje Ci tylko silnika.

 

Urządzenie do granulowania można śmiało nazwać "2 w 1", ponieważ wyjściem jest granulowana pasza lub pelety paliwowe.

  • Granulator do pasz: jakie problemy można rozwiązać

Tags Granulator, Peleciarka, Linia do produkcji pellet, Peleciarki, Linia do granulacji paszy, Rozdrabniacz, Suszarnia do trocin, produkcja pelletu, granulacja paszy, rozdrabniacze, linie produkcyjne, granulator do pasz, granulator paszowy, granulator pellet, granulator pelletu, granulator do pelletu, granulator do pellet, linia granulacji, linia do granulacji, linia granulacji paszy, peleciarka słomy, peleciarka do trocin, peleciarka do siana, linia do produkcji pelletu, maszyna do produkcji pelletu, granulator pierścieniowy, peleciarka pierścieniowa, matryca do peleciarki, matryca do granulatora